Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-07-30 17:15:16

SimplyPlanned

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Co rozumieć przez role playing.

Tak więc dzieńdobry, a witam Was ja - radosna, swieżo upieczona administratorka forum roleplayers.pun.pl

Od razu pragnę przeprosić za ewentualne braki polskich znaków, mogące pojawić się w najbliższej przyszłości forum - chwilowo jestem ich pozbawiona urzędując na nie swoim sprzęcie, wciąż jednak staram się o ich choćby epizodyczną obecność metodą ich "wygooglania". Tak.
Jak zapewne łatwo się jednak domyślić skutecznie spowalnia to tępo mojej pracy.. Tyle tytułem usprawiedliwień.





Czas na parę słów odnośnie założeń gólnych forum.

Tak wiec forum powstalo przede wszystkim z ciekawosci. Ciekawosci, czy wsrod dzisiejszych uzytkownikow sieci znajduja sie chetni na RP w czasie wolnym, byc moze nawet zamiast godzinnego przegladania dobrze juz znanych gier online.
Czuje jednak, ze warto przyblizyc termin RP nieco blizej - dla mniej zorientowanych w temacie

Tak wiec uwaga: Role Play Game (RPG) = Gra w odgrywanie roli.

Tutaj tez warto wypowiedz rozwinac.
Wielu ludzi kojarzy owa nazwe z grami online, wymagajacymi zbierania punktow doswiadczenia/zlota/etc. Tworzac to forum myslalam jednak o innej znanej mi forme RP - bardziej literackiej i wymagajacej zdecydowanie wiekszej wyobrazni, inwencji i kreatywnosci (pozwole sobie nawet uzyc kursywy, w celu podkreslenia ich znaczenia tutaj).
Mowie o pisaniu. Daniu upustu wszelkim wytworom swojej wyobrazni, woli, myslom, uczuciom. A wszystko to w roli odgrywanej postaci.
Nie brak tu tez elementu zyskiwania - z ta roznica, ze doswiadczenia zdobyte przez RP sa czysto Twoje i dla Twojej korzysci i uzytku, nie dla avatara, ktorym zwykles grac.
Nie ma chyba rowniez ograniczen wiekowych - tu licza sie Twoje umiejetnosci.

Coz wiecej moge dodac. Jezeli nie wzbudza to Waszego zainteresowania, nie krytykuje tego - nie kazdy moze znalezc prawdziwa przyjemnosc w pisaniu. Jezeli temat was zaciekawil - moze warto dowiedziec sie o RP ciut wiecej, poszukac, poczytac.. i samemu dolaczyc do gry (do czego serdecznie zreszta zachecam ).

Wszelkie ewentualne pytania ewentualnych uzytkownikow forum (gdyz wciaz jestem ciekawa, czy takowi sie pojawia) prosze zadawac w odpowiedziach na ten watek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aurora-forum.pun.pl www.virtualpolishtruckers.pun.pl www.polscyfanatycy.pun.pl www.outsidersclan.pun.pl www.gildiasithlords.pun.pl